Ugrás a fő tartalomra

1074 Budapest, Dohány u. 65.


+36 30 011 34 39

Széchenyi 2020

Hírek


2021. aug. 9.
CentrumPedagógia
  • személyes
  • módszertan
  • iskolafókusz

Két pályamű a Szászból

A huszadik század (avagy az analitikus történelemtanítás nyomában…), Vendégh Zsolt; Remek pillanat vagy reklám, Földi Krisztina, BGSZC Szász Ferenc Kereskedelmi Technikum és Szakképző Iskola

Két pályamű a Szászból

 

A huszadik század (avagy az analitikus történelemtanítás nyomában…), Vendégh Zsolt, BGSZC Szász Ferenc Kereskedelmi Technikum és Szakképző Iskola

“A 2020-2021-es tanévben fontos feladatom volt, hiszen két végzős osztályt kellett az érettségire felkészíteni. Itt és egy 11. évfolyamos szakgimnáziumi osztálynál mutattam be ppt-formátumban a XX. század-projektemet. A tragikus és egyszerre szép XX. századi történelmünk, az irodalom és a zene kapcsolódott egybe. Kép, hang és szöveg. József Attila szintézisverseiből indultam ki, hozzá társítottam a Life magazin képeit, Nyerges Attila barátom hangját (benne egy döbbenetes zenei/irodalmi üzenettel). A szintézis a végére maradt, az már Bibó Istváné. Egy-egy órán egy-egy elemet dolgoztunk fel az online, digitális oktatás alatt. Kíváncsi voltam, mennyire tudom felkelteni érdeklődésüket, érzelmeiket. Igen, érzelmeiket. Mit észlelnek a képből, hangból, szövegből (versidézetből): hogyan áll össze szintézissé.”

Tanulási eredmény: “érzelmi azonosulás, elemzés”

Tanulói önértékelés: 3-4. lépésben már láttam, érzékeltem az üzenet erejét: nem csupán kötelező tanári prezentációként fogták fel. S ez a változás jelentkezett az online órákon: egyre többen szólaltak meg. Értik, sejtik a kép/hang/szöveg mögötti tartalmat, üzenetet.

 

Remek pillanat vagy reklám, Földi Krisztina, BGSZC Szász Ferenc Kereskedelmi Technikum és Szakképző Iskola

“A diákok kooperatív munkaformában a teams-ben dolgoztak, 6×4 fős csoportokban. Szempont volt a felszabadult légkör, a játékosság és a jó hangulat, ezért szabadon választhatták meg társaikat. Korosztályukhoz és a vállalati trendekhez igazodva az insta videón kellett egy általuk kitalált terméket promózni. Egyértelműnek kellett lennie a célcsoportnak. Arra, hogy milyen felületeken szeretnék majd reklámozni a terméket és milyen időközönként, egy egyéves tervet is ki kellett dolgozni. Kutató munkával válaszokat kellett keresniük arra, hogy mitől jó egy insta video, hogyan lehet a háztartás gazdálkodásához hozzájárulni jó tartalmú és érték összhangú videók elkészítésével. Miért fontos a terméket gyártó vállalatnak a sociál felületeken való tartalmak megalkotása? Mi a célja a termék köré épített történet mesélésének? Mikor jár a termék mellé garancia?”

Tanulási eredmény: “Képes különbséget tenni a piacközpontúság, a vevőorientáció, összehangolt marketing és a profitmaximalizálás jelentése között.”

Tanulói önértékelés: “Elgondolkodtató feladat volt. Meg az, hogy kétszer is megcsináltuk. Tök jó volt, mert sok mindent máshogy csináltunk. Szerintem jobb lett.”

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Módszertani pedagóguspályázatok

Módszertani pedagóguspályázatok

Az idei tanévben is meghirdetésre került a BGSZC Módszertani pedagóguspályázat "Együtt? Működünk!" címmel. A pályázati felhívásra 63 pályamű érkezett a beadási határidőig. Hagyományainknak megfelelően a beérkezett pályázatokat három fős bírálócsapatok pon

2021. aug. 9.
CentrumPedagógia
“Látszik, hogy a tanárnő igyekszik”

“Látszik, hogy a tanárnő igyekszik”

Tóth Mónikával a BGSZC Keleti Károly Közgazdasági Szakgimnáziumában „A fejlesztő értékelés tapasztalatai, jó gyakorlatok” című előadása után beszélgettünk 2018. október 16-án a BGSZC Pedagógiai Napokon.

2021. aug. 9.
dr. Salamon Anikó
Online oktatás: Kerek egy év

Online oktatás: Kerek egy év

A 2020 tavaszi online oktatás során szinte azonnal elérhetőek voltak az iskolákban az oktatást segítő keretrendszerek: pl. Google Classroom, Microsoft Teams, Canvas. Az addig inkább alkalmanként használt rendszereket a mindennapi online oktatásba hatékony

2021. máj. 14.
dr. Salamon Anikó


KIMIKK
Széchenyi 2020

    • SZC logo fehér
    • Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum

      1074 Budapest, Dohány u. 65.

    • Telefon: +36 30 011 34 39

      E-mail: info@bgszc.hu

      OM azonosító: 203061

      Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2020/000671 Engedélyszám: E/2020/000184


    2025Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum